Milí milovníci vína, vinaři a vinařství,

přinášíme Vám nejnovější informace ke konání 53. ročníku novodobé historie Valtických vinných trhů. Ten bohužel bude poznamenán změnami, které proběhly v posledních dnech.

S ohledem na velikost této prestižní vinařské soutěže, opatření, která přijala vláda České republiky i klíčové partnerství se Střední vinařskou školou ve Valticích, muselo vedení VVT přijmout příslušná opatření.

Nejvíce nás mrzí, že musíme zrušit přehlídku nejlepších vín, která se tradičně koná v reprezentativních prostorách jízdárny a konírny valtického zámku. Tuto velmi populární degustaci navštíví každoročně tisíce vinařů, milovníků vína a dalších návštěvníků, kteří kouzlo vína teprve objevují.

Valtické vinné trhy zůstanou v roce 2020 omezeny tedy jen na vinařskou soutěž, do které již část vinařů přihlásila svá nejlepší vína. Další prestižní vínařství z Česka, Slovenska a Rakouska ještě svá vína přihlašují.

Svoz vzorků i nadále proběhne dle plánu, a to ve dnech 29. – 30. září 2020. Objektivitu hodnocení vín zajistí celkový hlavní garant soutěže – Národní vinařské centrum ve Valticích v Centru Excelence 13. – 15. října 2020.

O výběru absolutních šampionů Valtických vinných trhů 53. ročníku novodobé historie rozhodne odborná superkomise v pátek 16. října 2020.

Letošní ročník se stejně jako několik válečných a poválečných ročníků zapíše smutně do staleté historie Valtických vinných trhů. Budeme věřit, že nakonec zvítězí rozum a další ročníky VVT proběhnou již za přítomnosti vinařů a milovníků vína, pro které je tato tradiční akce každoročně obrovskou vinařskou události.

Děkujeme za pochopení a děkujeme také všem, kteří nás nadále podporují a budou podporovat.

Za společnost Valtické vinné trhy:
Mgr. Ing. Marek Šťastný
předseda představenstva

SPOLEČNOST  VALTICKÉ  VINNÉ  TRHY
P. O. BOX 37,
Vinařská 1,
691 42 VALTICE, ČR
IČO: 18511686

E-mail: info@vinnetrhy.cz


STŘEDNÍ VINAŘSKÁ ŠKOLA VE VALTICÍCH
TEL.: 777 101 846 (Ing. Javůrek), E-mail: javurek@svisv.cz