55. Valtické vinné trhy znají své vítěze

V Centru Excelence v Národním vinařském centru ve Valticích skončilo čtyřdenní hodnocení vín přihlášených do 55. ročníku poválečné historie soutěže v rámci Valtických vinných trhů, jedné z nejstarších a nejprestižnějších soutěží a výstav vín, která je i díky tomu považovaná za Wimbledon mezi výstavami v Česku.

Do 55. ročníků této nejstarší vinařské soutěže s mezinárodní účastí v ČR se letos přihlásilo 730 vín z různých vinařských zemí světa, především z České republiky, Slovenska a Rakouska, ale také např. Itálie, Francie, Německa, Španělska, USA, Argentiny, Chile nebo Nového Zélandu.

Superkomise složená z nejlepších hodnotitelů Moravy a Čech dnes hodnotila finalisty, z nichž jako šampiona bílých vín vybrala Veltlínské zelené 2019, výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín Mikulov a šampiona červených pak Merlot 2020, výběr z hroznů
z vinařství Moravíno Valtice. Vedle moravských šampionů bylo oceněno také slovenské víno Rizlink Rýnský 2019 od Zámocké vinárstvo Pezinok jako šampion zahraničních vín.

Letošní ročník je rekordní co do počtu přihlášených zahraničních vín, což soutěži dodalo ještě na vyšší úrovni a dalo našim vinařům i možnost srovnání s kolegy z různých částí světa,“ sdělil jeden z organizátorů Valtických vinných trhů David Šťastný a dodal: „troufám si říct, že návštěvníci se opravdu mají v tento svátek vína na co těšit.

Výstava vín, kde bude veřejnost moct ochutnat všechna vína ze soutěže, včetně šampionů, proběhne letos ve dnech 6. – 7. května, tradičně v zámecké jízdárně ve Valticích, která jí dodává nezapomenutelnou atmosféru.

Na tuto vinařskou slavnost pravidelně přijíždí téměř 6 000 návštěvníků, kteří ochutnávají nejkvalitnější vína z celé České republiky, ale také ze zahraničí. Součástí výstavy je vždy také pokus o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí medailovým vínem.

Nenechte si tento velkolepý vinařský svátek ujít a přijeďte si jej užít!