Program 54. Valtických vinných trhů

Valtické vinné trhy nejsou jen nejstarší soutěží a výstavou vín v České republice, ale zároveň již desítky let patří mezi nejprestižnější vinařské soutěže ve střední Evropě. Proto o ní pořadatelé s nadsázkou uvádějí, že jde o vinařský Wimbledon mezi výstavami.

Valtické vinné trhy organizuje Společnost Valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední vinařskou školou a pod patronací Národního vinařského centra, které dohlíží na objektivitu celé soutěže.

54. Valtické vinné trhy se uskuteční ve dnech 25. – 26. června 2021 v prostorách zimní jízdárny a dvora Zámku Valtice. Doprovodný program bude jako vždy zahrnovat i spoustu muziky (nejen cimbálové), ale také sobotní přednášku pana Radima Uzla na téma „Víno a sex“, která proběhne v Zámeckém divadle.

Společnost Valtické vinné trhy tímto srdečně zve všechny vinaře, vinohradníky a milovníky vína na tento velkolepý vinařský svátek.

  • Datum akce: pátek 25. června od 14.00 hod. a v sobotu 26. května od 10.00 hodin
  • Místo: areál Zámku Valtice
  • Podmínkou pro vpuštění na VVT do areálu zámku je zakoupení skleničky s logem v hodnotě 150Kč.

Dále si můžete zakoupit katalog (40Kč) a kupónky pro konzumaci vína.
(Ceny kuponků se liší podle toho jestli vzorek který chcete ochutnat má ocenění nebo ne, případně jaké. 1 kuponek na víno které ocenění nemá stojí 5 Kč. V případě, že chcete například ochutnat víno oceněné titulem šampion, můžete potřebovat například až 10 kuponků, tj. 50 Kč. Ceníky kuponků bývají vyvěšené na místě a jsou také součástí katalogu.)

Veškeré platby na akci jsou možné pouze v hotovosti, v českých korunách.

Areál konání VVT bude rozdělen na sektory, takže se nemusíte bát, že byste se do areálu nedostali. Nařízení Vlády ČR budou splněna a Vy svým vstupem berete na vědomí, že je dodržujete. Věřte nám, že vás nebudeme nijak kontrolovat a lustrovat, protože na to nemáme ani právo, ani čas, ani chuť.

Budeme se na Vás moc těšit!

Program 54. Valtických vinných trhů

Pátek – 25. června 2021

  • 10.00 – Zahájení a předání ocenění nejlepším vinařům.
  • 14.00 – Otevření pro veřejnost
  • 15.00 – 22.00 – Hudební produkce (Zámecký dvůr)
  • 16.00 – Dražba archivních vín oceněných titulem Champion VVT (Jízdárna)
  • 20.00 – Cimbálová muzika a degustace vín (Vinařská stodola – ulice Vinařská 407)
  • 23.00 – Ukončení

V jízdárně k poslechu hrají:
10.00 – 16.00 Cimbálová muzika Vergariovci
16.00 – 22.00 Cimbálová muzika Dúbrava

Sobota – 26. června 2021