54. Valtické vinné trhy znají své vítěze

Wimbledon mezi výstavami odstartoval svůj 54. ročník a nyní už zná své šampiony. Dnes v centru Excelence ve Valticích vybrala superkomise složená z nejlepších hodnotitelů Moravy a Čech ta nejlepší vína, která se do soutěže přihlásila. Jak z Moravy, tak z Rakouska, Slovenska, Itálie, Německa, USA, Argentiny nebo Nového Zélandu. Veřejnost je bude moci ochutnat 25. a 26. června v zámecké jízdárně ve Valticích.

Ocenění šampiona bílých vín si letos odnesl Ryzlink vlašský VOC Pálava 2019 z Vinařství Volařík, šampiona červených vín Rulandské modré výběr z hroznů 2018 z Habánských sklepů a nejlepší zahraniční víno je Chardonnay výběr z hroznů 2019 Vinarstvo Golguz. Do nejstarší vinařské soutěže se letos přihlásilo 654 vzorků.

Superkomise byla v letošním roce pod vedením „zkušeného vinařského matadora“ prof. Ing. Josefa Balíka, Ph.D, ale zasedli v ní také významné osobnosti z vinařského světa jako Pavel Vajčner ze Znovínu Znojmo, Bořek Svoboda ze Zámeckého vinařství Bzenec nebo Ctirad Králík z vinařství ZD Sedlec.

Paralelně s odbornou komisí zasedla komise „dlouholetých milovníků vína“, kde se absolutním vítězem stalo také víno Ryzlink vlašský z Vinařství Volařík a získalo navíc ještě pohár prof. Krause.

I přes složitost doby jako organizátoři pevně věříme, že nejen soutěž vín, ale i jejich přehlídka pro vinaře a milovníky vína v reprezentativních prostorách valtického zámku proběhne. Budeme se moc těšit na všechny návštěvníky Valtic a také na ty, kteří si chtějí s námi a s nejlepšími víny užít na zámku tu neopakovatelnou atmosféru,“ řekl organizátor Valtických vinných trhů David Šťastný.

Valtické vinné trhy se uskuteční v pozdějším termínu 25. – 26. června 2021.