Zahájení hodnocení vín VVT 2016

Dnešním dnem zahájily odborné komise hodnocení všech přihlášených vzorků na letošní 49. ročník Valtických vinných trhů. Vzorky přihlášených vín nejprve připravili studenti Střední vinařské školy ve Valticích k samotnému hodnocení a vše další následně probíhá pod vedením Národního vinařského centra (NVC), které zároveň dohlíží na objektivitu této soutěže a i výběr hodnotitelů probíhá ve spolupráci s NVC.

To znamená, že ani organizátor přímo nezajišťuje anonymní hodnocení vín ani přípravu, vyhodnocení a podobně. To vše zajišťuje a nad regulérností dohlíží NVC, které je největším garantem, že vše bude férové a objektivní.“ upozorňuje Marek Šťastný předseda organizačního výboru VVT.

Na letošní ročník přihlásilo svá vína 116 vinařů a vinařství především z Moravy, Slovenska a Rakouska. Profesionální degustátoři počínaje dneškem zhodnotí během tří dnů celkem 727 vzorků vín, aby vybrali a ocenili nejlepší vína, která získají zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

V dnešních čtyřech komisích předsedali pánové:

Patnáctého dubna pak ve Valticích na zámku zasedne tzv. super-komise nejlepších hodnotitelů u nás, z řad vinařů, sommeliérů a vinařských odborníků, která určí absolutního šampiona bílých, červených a zahraničních vín.