Přijeďte na 48. Valtické vinné trhy

Společnost Valtické vinné trhy je již přichystána k otevření 48. ročníku Valtických vinných trhů.  V pátek, 8. května v 10 hod. bude slavnostní zahájení pro vinaře a pozvané hosty, pro veřejnost se otevře výstavní areál ve 14.30 hodin. V sobotu 9. května se výstavní areál valtického zámku otevře v 10 hodin.

Vstup do výstavního areálu je letos jinak, než v minulých letech a na několika fotografiích je znázorněn.

Katalog je vytištěn a diplomy s medailemi i poháry pro vítězná vína čekají na své majitele. Nově opravené prostory obrovské zámecké Jízdárny a nádherně klenuté Španělské konírny čekávají vinaře a milovníky vín. Protože opravy výstavního areálu nejsou ještě ukončeny, prostranství před Jízdárnou a Španělskou konírnou tentokráte stánkaři s občerstvením, různými delikatesami i dárkovým zbožím nebudou moci využít. Najdete je na zámeckém nádvoří a ve městě.

Již je hodně těch, kteří se naučili vínu rozumět, rozmlouvají s ním a o něm s přáteli a opakují vzorky, které jim zachutnaly. Dělají si poznámky do Katalogu o případných nákupech ve vinotékách, nebo přímo u svého oblíbeného vinaře. A srovnávají své čichové a chuťové orgány s vyhlášenými vinaři či sommeliéry, kteří vína již koncem dubna obodovali. Ne vždy se shodnou – a to je dobře, neboť jenom proto je na trhu tolik rozmanitých vín. Ve Valticích jich lze letos ochutnat téměř 700 z více než 50 pěstovaných odrůd. Nejvíce je zastoupen poslední ročník 2014, neboť právě těchto 546 vín je, nebo v nejbližší době bude, na našem trhu. Právě tato rozmanitost u pěstitelů révy vinné ve spolupráci s výrobci kvalitního vína, láká každoročně do Valtic více než šest tisíc návštěvníků!

Přijďte se osobně přesvědčit o důstojném prostředí pro vybraná vína!

Ing. Jan Otáhal, Valtice